Filters
Kategorie blogu
Blízko

Zima přeje čajomilům

V létě ochladí, v zimě zahřeje – přesně takový je čaj plný vitamínů. Nepatříte-li také mezi milovníky voňavého nápoje, přečtěte si 5 dobrých důvodů, proč se pustit do pití čaje. Přesvědčí vás, že jeho pozitivní účinky na zdraví se rozhodně podepíšou také na vaší psychice a dobré náladě. Sychravý podzim je navíc ideálním obdobím, kdy s pitím čaje začít. Zkuste to také!

Stále mlád

„Být stále mlád“ není jen refrén známé písničky, ale také čajové zaříkávadlo, protože čaj je skvělým pomocníkem při odvodňování a zároveň přispívá k termoregulaci. Neobejdeme se bez něj při nemocech, když nás do postele zažene viróza či v létě, kdy toužíme po lahodném osvěžení. Čaj je též skvělou volbou při střevních infekcích, neboť má antibakteriální účinky a díky antioxidantům zpomaluje proces stárnutí. Pravidelným popíjením čaje posílíte koncentraci a preventivně tělo bráníte před neurologickými nemocemi či degenerativními onemocněními, kam mimochodem patří také Alzheimer. Četné vědecké studie navíc prokázaly, že už dva šálky čaje denně zlepší paměť a schopnost učit se a soustředit!

Popíjením čaje navíc tělu snížíte hladinu špatného cholesterolu a krevního tuku. Čaj je prokazatelným pomocníkem při zpomalování a omezování rizikových faktorů srdečních chorob a významně upravuje krevní tuky, cévy a další. Pravidelným pitím čaje snížíte také otoky, díky antiseptickým účinkům stáhnete pleť a posílíte kosti. V čaji totiž najdeme řadu významných fluoridů a minerálů, které aktivně přispívají k hustotě kostní hmoty a jejímu udržení.

LR čaje jsou skvělou volbou (nejen) do začátku

V nabídce LR produktů najdete i oblíbené čaje. Velmi žádaný je Cistus Incanus čaj tvořený z 95 % sušenými listy rostliny Cistus Incanus a pěti procenty voňavé máty. Čaj v zimě podpoří imunitu, v létě do něj stačí po vyluhování a vychladnutí vložit plátek citrónu či kostky ledu a máte skvělé osvěžení do teplých dní. Vydáváte-li se do boje s váhou, pak vsaďte na osvědčený Herbal Fasting čaj tvořený zeleným čajem, listy maté, kůry stromu lapacho, listy kopřivy, Roibosu, citrónové trávy a kořene lékořice. Jedinečná kombinace cenných bylin nabízí nejlepší alternativu k vodě a je zcela bez kalorií! Pro opravdové fajnšmekry nabízíme zimní Cisus Incanus čaj s vůní i obsahem pečených jablek.