Filters
Kategorie blogu
Blízko

Základní hygienické návyky - správné mytí rukou

Ačkoliv se mnohým z nás může zdát, že základní hygienu máme v malíčku, věřte, že spousta lidí má tyto návyky špatně osvojené. Zejména u dětí je důležité dbát na to, aby se správné mytí rukou stalo běžnou součástí života. Co je tedy správně?

Mezi základní hygienickou činnost patří mytí rukou, které je důležité nejen po příchodu z venku, ale také po použití toalety, před chystáním jídla, hraní si se zvířetem, či po obyčejném kýchnutí a smrkání. Na našich rukou se po těchto činnostech drží až tisícovka bakterií a virů, které jsou přenosné a mohou zadělat na problém nejen nám, ale také našim blízkým a lidem v okolí. 

Mytí rukou s jemnou mycí emulzí z Aloe Vera

Ruce je potřeba nejdříve namočit vlažnou vodou, poté přidat mýdlo. I přesto, že Aloe Vera Jemná mycí emulze je intenzivní, rozhodně nestačí mýdlo pouze napěnit, rozetřít po rukou a opláchnout. Správné hygieny docílíte zhruba po jedné minutě mytí.

Správným postupem, který doporučují lékaři, je mýdlo vmasírovat do kůže třením dlaní o sebe, avšak mimo proud vody. 

Poté protřete prsty o sebe se spojenými dlaněmi, ten stejný postup poté opakujte na hřbetu ruky. Následně se zaměřte na bříška prstů, kde se také drží značné množství nečistot. Prsty promněte o dlaň a pořádně namydlete. Pokračujte na dlaně, prsty, hřbet ruky, až po palec, který vyčistíme sevřenou dlaní. 

Nezapomeňte na nehty! Krouživým pohybem třete namydlené špičky prstů v dlani druhé ruky o sebe. Tím je celý proces mytí rukou hotový a můžete si je opláchnout. 

Pro sušení jsou ideální jednorázové papírové ubrousky, které ruce zbaví zbylých nečistot a bakterií nejlépe. Kohoutek s vodou ideálně zavřete použitým papírovým ubrouskem, který hodíte do odpadkového koše a máte hotovo.