Filters
Kategorie blogu
Blízko

Důležitý vitamín D - proč jej máme nedostatek?

Vitamín D, neboli sluneční vitamín – pro tělo nesmírně důležitá látka, jejímž nedostatkem často trpí obyvatelé střední Evropy a mezi nimi i my, Češi a Slováci. Nedostává se nám totiž tolika slunečních paprsků, jako našim kolegům na jihu, ani tolik kvalitních mořských ryb, jako našim sousedům na severu.

Jak zjistíme, že i my máme nedostatek vitamínu D a potřebujeme jej doplnit?

Velmi jednoduše – stačí zavzpomínat. Prodělali jste v posledním čtvrt roce chřipku nebo nepříjemné nachlazení? Nedostatek vitamínu D může být tou příčinou.

Jeho dlouhodobý nedostatek pak může mít i dramatičtější následky. U dětí je to vadný vývoj kostry, krátkozrakost, výrazná kazivost zubů, svalová slabost a časté zlomeniny, u dětí i dospělých pak nervové poruchy, podrážděnost, poruchy spánku, pesimismus i deprese. Nezřídka se objevuje i  Crohnova choroba, což je vážné onemocnění střev.

Pouze jedno procento lidí v ČR dokáže získat dostatek vitamínu D ze stravy. Proto je vhodné cílené doplňování vitamínu D.

Nejlépe se ve zdravé míře vystavovat sluníčku, ideálně už tomu prvnímu, jarnímu, abychom si vytvořili kvalitní zásoby. Málokdo z nás však má čas trávit častá odpoledne venku a vyhřívat se na slunci. Nadbytečným sluněním navíc může dojít ke vzniku rakoviny kůže. Proto jsou zde potravinové doplňky, jejichž největší výhodou je komplexnost. Jsou namíchány tak, aby kombinovaly všechny důležité vitamíny, včetně důležitého Déčka. Příkladem jsou LR LIFETAKT produktová řešení. Ať už zvolíte:

LifeTakt Daily Essentials

LifeTakt Pro Activity

LifeTakt Seasonal Support

LifeTakt Mental Power nebo

LifeTakt Vital Care,

vitamín D v doporučené denní dávce je jejich nezbytnou součástí. A není jediný. Produktová řešení LR Lifetakt potvrdí veškeré individuální potřeby každého člověka.

Skvělým zdrojem Déčka jsou tučné ryby

Losos, pstruh, makrela, tuňák – to všechno jsou skvělé zdroje vitamínu D, které navíc obsahují významné omega-3 mastné kyseliny. Takové ryby bychom kvůli jejich benefitům měli jíst minimálně dvakrát týdně, případně vsadit na kvalitní produkty s jejich výtažky. Mezi takové se řadí např. LR LIFETAKT Super Omega Kapsle s certifikací „Friend of Sea“ – tj. nezávislá, nezisková organizace, jejímž posláním je přispívat ke zdraví oceánů. Výrobky certifikované touto organizací splňují standardy udržitelného rybolovu a pokyny pro ekologické značení ryb a rybích výrobků z mořských lovišť.